Mecz Preston - Watford, wynik 1-5

W miniony weekend na stadionie Deepdale odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Preston i Watford. Spotkanie to miało miejsce w ramach 22. kolejki ligi Championship. Wynik końcowy meczu to 1-5, a wynik na przerwę to 1-1. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego emocjonującego spotkania.

Preston - Watford 1-5: Powerplay gości

W meczu 22. kolejki Championship na stadionie Deepdale, Preston zmierzył się z Watford. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 5:1, choć wynik do przerwy wskazywał na wyrównaną rywalizację. Drużyna Watford zdominowała drugą połowę, zdobywając cztery bramki i zapisując się w historii tego starcia.

Dramatyczne otwarcie

Pierwsza połowa to czas, w którym obie drużyny między sobą walczą o przewagę. To właśnie gospodarze wychodzą na prowadzenie w 27. minucie za sprawą Willa Keane'a, który wykorzystuje asystę Liama Millara. Jednak Watford szybko reaguje, a Vincente Bayo wyrównuje wynik w 42. minucie, po podaniu Wesleya Hoedta.

Wielka dominacja gości

Druga połowa rozpoczyna się od szybkiej bramki Matheusa Martinsa, który zdobywa gola dla Watford w 46. minucie, po asyście Ismaeli Koné. Następnie to Emmanuel Kayembe zdobywa bramkę dla gości w 53. minucie, a następnie Vincente Bayo w 71. minucie. Ostateczny cios dla gospodarzy zadał Ismaela Koné, który w 77. minucie ustalił wynik meczu na 5:1 na korzyść Watford.

Preston nie zdołał odwrócić losów spotkania, a sytuację dodatkowo skomplikowały żółte kartki dla Liama Millara, Benjamina Whitemana i Milutina Osmajića. Natomiast jedną żółtą kartkę zobaczył Jamel Lewis z Watford. Czerwone kartki nie padły.

Przegrana Preston oznacza dla nich konieczność poprawy w kolejnych meczach. Ich przeciwnikami będą drużyny Swansea, Leeds oraz Sheffield Wednesday. Natomiast Watford czekają starcia z Blackburn, Bristol City oraz FSV Mainz 05. Czy obie drużyny zdołają odwrócić swoje losy w kolejnych spotkaniach? Czas pokaże.