Mecz Southampton - Watford, wynik 3-2

W ostatnim meczu rozegranym w Championship drużyna Southampton podejmowała Watford na St. Mary's Stadium. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-2 po emocjonującej rywalizacji. Już po pierwszej połowie Southampton prowadziło 2-1, a ostateczny wynik został ustalony po bramce strzelonej w drugiej połowie. Mecz odbył się 2 dni temu, 13 kwietnia o godzinie 14:00.

Część druga: Emocjonująca relacja z meczu

Wczorajsze starcie na St. Mary's Stadium między Southampton a Watford było prawdziwą ucztą dla fanów piłki nożnej. Gospodarze rozpoczęli mecz z determinacją i już w pierwszej minucie otworzyli wynik. W. Smallbone popisał się precyzyjnym strzałem po asyście A. Armstronga, wprawiając kibiców w ekstazę.

W 20. minucie C. Adams podwyższył prowadzenie dla Southampton, wykorzystując świetne podanie D. Brooksa. Goście jednak nie zamierzali się poddawać i szybko odpowiedzieli bramką Y. Asprilli, który skrócił dystans między drużynami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-1 dla gospodarzy, zapewniając kibicom mnóstwo emocji.

Drugie 45 minut to prawdziwa burza na boisku. W 34. minucie R. Porteous doprowadził do wyrównania, dając Watford nadzieję na odwrócenie losów meczu. Atmosfera na stadionie była niesamowicie napięta, a zawodnicy obu drużyn walczyli o każdą piłkę.

Mimo zaciętej rywalizacji, to Watford wyrównał w 85. minucie za sprawą bramki W. Hoedta. Jednak emocje sięgnęły zenitu w doliczonym czasie gry, kiedy F. Downes zdobył decydującego gola dla Southampton po asyście T. Harwooda-Bellisa, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 3-2.

W trakcie meczu obie drużyny były aktywne także w kwestii kartek. Gospodarze otrzymali żółtą kartkę jedynie raz, a zobaczył ją Ryan Fraser w 74. minucie. Natomiast zawodnicy Watford zgromadzili więcej kartek, z żółtymi kartkami dla Wesleya Hoedta, Ryana Porteousa oraz Edo Kayembe.

Nie odnotowano żadnych czerwonych kartek podczas tego pojedynku, co świadczy o zaciętości, ale także fair play obu drużyn. Następne spotkania dla Southampton to pojedynki z Preston, Cardiff oraz Leicester, natomiast Watford zmierzy się z Hull City, Sunderlandem oraz Middlesbrough.