Jak utrzymać ciało w doskonałej kondycji w nadchodzącym sezonie

Wiele osób trenujących szuka sposobów na uzyskanie formy na nadchodzący sezon. Mogą chcieć schudnąć lub zwiększyć masę mięśniową. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu, ale ważne jest, aby znaleźć taki trening, który będzie dla Ciebie najlepszy. Choć przygotowując ciało do długiego sezonu, trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy, istnieją też proste sposoby na zachowanie zdrowia i kondycji.

Techniki regeneracji

Pamiętaj pij dużo wody - pomoże to utrzymać nawodnienie organizmu i pomoże wypłukać toksyny z organizmu. Trzymaj się z dala od śmieciowego jedzenia - stosuj zdrową, zrównoważoną dietę, bogatą w błonnik, witaminy i minerały. Dużo odpoczywaj - to pomoże Ci szybciej odzyskać siły po treningu. Wykonuj ćwiczenia rozciągające - pomoże to zapobiec kontuzjom i utrzymać elastyczność mięśni. Mamy nadzieję, że ten przewodnik da Ci pewne pojęcie o tym, jak należy przygotować ciało do długiego sezonu NFL. Futbol to wymagający sport, a Ty musisz być fizycznie przygotowany do każdego meczu.

Podczas sezonu zawodnicy starają się jak najwięcej odpoczywać. Śpią osiem godzin na dobę i starają się zdrowo odżywiać. Podczas treningów zawodnicy stosują różne techniki schładzania. Używają butelek z wodą lub gąbek, aby zwilżyć ciało, a następnie wykonują serię lekkich ćwiczeń rozciągających, dzięki którym nie są obolali i zmęczeni. Ćwiczenia ochładzające mogą być pomocne po meczu lub treningu w zapobieganiu napięciom i skurczom mięśni. Można do nich zaliczyć lekki jogging, spacer, jazdę na rowerze stacjonarnym, pływanie itp. Aby rozluźnić mięśnie i zmniejszyć sztywność stawów, można skorzystać z gorącej kąpieli, łaźni parowej lub jacuzzi.

Ćwiczenia specyficzne dla piłki nożnej

Następujące ćwiczenia są zalecane dla piłkarzy: Trening siłowy jest ważny dla budowania mięśni nóg i bioder, które są dwoma największymi mięśniami w organizmie. Zalecane ćwiczenia dla piłkarzy to przysiady, wypady, podwijanie nóg, wyprosty i wyciskanie nogami. Elastyczność jest ważna dla zapobiegania urazom i zwiększenia zakresu ruchu. Niektóre sugerowane ćwiczenia dla piłkarzy obejmują rozciąganie ścięgien, mięśni czworogłowych i łydek, a także dolnej części pleców, zginaczy bioder i górnej części pleców. Siła rdzenia jest ważna dla stabilizacji kręgosłupa i pomaga w wykonywaniu mocnych kopnięć i skoków. Proponowane ćwiczenia dla piłkarzy to: przysiady, wyprosty i deski.